Barcelona do ta luaj ndeshjen e fundit në La Liga në udhëtim te Eibar.

Kataluansit tanimë janë përshëndetur nga gara për titullin e kampionit, por synojnë fitore që ta mbyllin së paku në vendin e tretë këtë edicion.

Në anën tjetër vendasit janë të fundit në tabelë dhe tanimë zyrtarisht janë të rënë nga elita e futbollit spanjoll.

Trajneri Ronald Koeman për këtë takim i ka pushuar shumicën e lojtarëve kryesorë, duke iu dhënë hapësira lojtarëve që nuk kanë luajtur shumë këtë edicion.

Formacionet zyrtare:

Eibar: Yoel, Oliveira, Diop, Enrich, Soares, Inui, Kike, Correa, Arbilla, Gil, Atienza.

Barcelona: Neto, Dest, Araujo, Mingueza, Junior Firpo, Busquets, De Jong, Moriba, Trincao, Dembele, Griezmann.

Reklama

/Telegrafi/