LAJMI I FUNDIT:

Efekti “Lionel Messi”: Inter Miami shet të gjitha biletat e sezonit për vitin 2024

Efekti “Lionel Messi”: Inter Miami shet të gjitha biletat e sezonit për vitin 2024

Ardhja e futbollistit argjentinas, Lionel Messi në Inter Miami solli një revolucion në futbollin amerikan dhe ai pati një ndikim veçanërisht pozitiv në marketingun e klubit të tij.

Klubi nga Florida përveç se fitoi trofeun e parë në histori, Kupën e Ligës, këtë sezon, ata po vjelin edhe fryte tjera falë Messit.


Inter Miami tashmë ka konfirmuar se ka shitur të gjitha biletat vjetore për vitin 2024 dhe po bën suksese financiare falë Messit, edhe pse skuadra nuk u kualifikua në play-off këtë vit.

Megjithatë, magjistari me këpucë futbolli ka shpresa të mëdha për një vit më të suksesshëm dhe priten përforcime tjera për ta bërë ekipin edhe më konkurrues.

Tifozët kanë ende mundësinë të regjistrohen dhe të blejnë bileta individuale për ndeshjet e Inter Miamit në sezonin e rregullt në MLS. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori