Edu Vargas tenton të turpërojë portierin me ‘panenka’, por dështon keq

Eduardo Vargas (Foto: Lucas Uebel/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi kilian, Eduardo Vargas ka humbur penalltinë në ndeshjen ndaj Perusë në kuadër të Copa Americas.

Kili është turpëruar nga Peruja në gjysmëfinale të Copa Americas duke u mposhtur me rezultat të thellë 3-0.

Kjo fitore e ka dërguar Perunë në finale, ku e pret Brazilin, ndërsa Kili do të përballet me Argjentinën për vendin e tretë.

Peru mposht thellë Kilin, i bashkohet Brazilit në finalen e Kupës së Amerikës
Lexo po ashtu Peru mposht thellë Kilin, i bashkohet Brazilit në finalen e Kupës së Amerikës

Humbja ndaj Perusë ka mundur të jetë më e lehtë, por kilianët kanë dështuar në minutat e fundit të shënojnë nga pika e bardhë.

Vargas dështoi keq nga pika e bardhë (Foto: Lucas Uebel/Getty Images/Guliver)

Është sulmuesi i njohur Edu Vargas, i cili ka humbur penalltinë në minutën e 90-të të ndeshjes.

Vargas tentoi të shënonte me ‘panenka’, por portieri e turpëroi duke ia pritur atë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës