LAJMI I FUNDIT:

Edhe pse nuk e pranoi, detajet e reja thonë që Alec Baldwin e ka tërhequr këmbëzën e armës që vrau kinematografen Halyna Hutchins

Edhe pse nuk e pranoi, detajet e reja thonë që Alec Baldwin e ka tërhequr këmbëzën e armës që vrau kinematografen Halyna Hutchins
Foto: Screenshot/YouTube

Një raport i FBI-së ka arritur në përfundimin se Alec Baldwin tërhoqi këmbëzën e armës që vrau kinematografen në setin e filmit “Rust”.

Reklama

Baldwin qëlloi aksidentalisht Halyna Hutchins ndërsa ata po filmonin në tetor 2021 – por gjithmonë e pohoi se ai nuk e tërhoqi këmbëzën.

Megjithatë, një hetim i sapo përfunduar i mjekësisë ligjore nga FBI thotë se arma në fjalë nuk mund të ishte shkrepur pa u tërhequr këmbëza.

Alec Baldwin (Foto: Sky News)

Raporti, i parë nga Sky News, thotë se “nuk mund të qëllonte pa një tërheqje të këmbëzës”.

Këto janë shqyrtuar nga Zyra e Hetuesit Mjekësor të New Mexico dhe një raport i mëtejshëm pas vdekjes e ka klasifikuar vdekjen e zonjës Hutchins si një aksident.

Nëntë muaj më vonë, hetimet për vdekjen e kinematografes Halyna Hutchins janë drejt fundit
Lexo po ashtu Nëntë muaj më vonë, hetimet për vdekjen e kinematografes Halyna Hutchins janë drejt fundit

“Vdekja u shkaktua nga një armë zjarri në gjoks”, thuhet në të.

Halyna Hutchins (Foto: TXP)

“Rishikimi i raporteve të disponueshme të zbatimit të ligjit nuk tregoi asnjë demonstrim bindës se arma e zjarrit ishte e ngarkuar qëllimisht me municion të vërtetë”.

“Bazuar në të gjitha informacionet e disponueshme, duke përfshirë mungesën e qëllimit të dukshëm për të shkaktuar dëm ose vdekje, mënyra e vdekjes klasifikohet më së miri si aksident”.

Alec Baldwin (Foto: YouTube)

Në një intervistë televizive për të shtënat në “Rust”, Baldwin tha se nuk ndihet fajtor për të shtënat fatale – duke thënë se ndërsa “dikush është përgjegjës për atë që ndodhi… e di që nuk jam unë”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Magazina
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Magazina
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Russell Brandin nuk e mbrojnë as shokët: Ai ka bërë gjëra vulgare dhe të çmendura

Russell Brandin nuk e mbrojnë as shokët: Ai ka bërë gjëra vulgare dhe të çmendura

Magazina
Kalo në kategori