LAJMI I FUNDIT:

Edhe pse 38 vjeçar, Thiago Silva i gatshëm të rinovojë me Chelsea

Edhe pse 38 vjeçar, Thiago Silva i gatshëm të rinovojë me Chelsea
(Foto: Twitter/Chelsea FC)

Thiago Silva është në sezonin e tretë në “Stamford Bridge” dhe pavarësisht 38 viteve mbi supe, ai vazhdon të jap garanci në qendër të mbrojtjes.

Reklama

Braziliani e ka pranuar për ESPN se është në bisedime me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës që i përfundon në fundin e sezonit.

“Ne po flasim rreth rinovimit të kontratës, me siguri gjithçka do të ndodhë në ditët e ardhshme. Synimi im dhe i klubit është të vazhdojmë së bashku”.

“E di që Chelsea ka nevojë për mua në këto momente. Grupi i lojtarëve është i ri, unë mund të ndihmoj procesin e rindërtimit të klubit me përvojën time”.

“Jam i gatshëm të jap kontributin tim. E di që përgjegjësia ime është shumë e madhe”, ka thënë ai.

Chelsea përgatit gjashtë shitje të mëdha gjatë verës për të balancuar librat financiar
Lexo po ashtu Chelsea përgatit gjashtë shitje të mëdha gjatë verës për të balancuar librat financiar

Chelsea ka goditur fuqishëm në këtë afat kalimtar, duke afruar lojtarë si Mykhaylo Mudryk dhe Enzo Fernandez./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori