LAJMI I FUNDIT:

Ed Sheeran thotë se gruaja e tij Cherry Seaborn është diagnostikuar me tumor gjatë shtatzënisë së dytë

Ed Sheeran thotë se gruaja e tij Cherry Seaborn është diagnostikuar me tumor gjatë shtatzënisë së dytë
Ed Sheeran (Foto: Jamie McCarthy/Getty Images)

Ed Sheeran ka zbuluar se gruaja e tij, Cherry Seaborn u diagnostikua me një tumor ndërsa ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të dytë.

Lajmin e ka ndarë këngëtari teksa ka paralajmëruar albumin e tij të ardhshëm, “Subtract”, shkruan The Independent.

Ndërsa shpjegoi se cili ishte frymëzimi pas albumit, këngëtari 32-vjeçar tha se një “seri ngjarjesh” i kishte “ndryshuar jetën [e tij]”.

Ed Sheeran (Foto: Amy Sussman/WireImage)

“Në fillim të vitit 2022, një sërë ngjarjesh ndryshuan jetën time, shëndetin tim mendor dhe në fund mënyrën se si e shikoja muzikën dhe artin. Të shkruaj këngë është terapia ime. Më ndihmon të kuptoj ndjenjat e mia”, tha këngëtarja.

Ai vazhdoi: “Kam shkruar pa menduar se cilat do të ishin këngët, thjesht shkrova gjithçka që më vinte në mendje. Dhe në pak më shumë se një javë, e zëvendësova punën e një dekade me mendimet e mia më të errët”.

Ed Sheeran (Foto: Tiffany Rose/Getty Images for GBK Brand Bar)

“Brenda një muaji, gruaja ime shtatzënë u tha se kishte një tumor, pa rrugë për trajtim deri pas lindjes,” shpjegoi Sheeran.

“Shoku im më i mirë Jamal, një vëlla për mua, vdiq papritur dhe e gjeta veten duke qëndruar në gjykatë duke mbrojtur integritetin dhe karrierën time si kantautor. Unë po kaloja nëpër frikë, depresion dhe ankth. Ndjeva sikur po mbytesha, me kokë poshtë sipërfaqes, duke parë lart, por duke mos qenë në gjendje të depërtoja për ajër”.

Këngëtari ka dy fëmijë me gruan e tij Seaborn, me të cilën u martua në vitin 2019.

Ed Sheeran (Foto: Jason Mendez/Getty Images)

Vajza e çiftit Lyra lindi në vitin 2020; dyshja njoftuan lindjen e fëmijës së tyre të dytë në maj të vitit 2022.

Sheeran nuk ka ndarë ende asnjë detaj mbi gjendjen aktuale të albumit “Seaborn”, por tha se albumi i ardhshëm eksploron disa nga “mendimet më të thella, më të errëta” të tij.

Ed Sheeran (Foto: Karwai Tang/WireImage)

“Po hap derën e kurthit në shpirtin tim. Për herë të parë nuk po përpiqem të krijoj një album që njerëzit do ta pëlqejnë, thjesht po nxjerr diçka që është e sinqertë dhe e vërtetë për vendin ku jam në jetën time të rritur”.

“Ky është shënimi i ditarit të shkurtit të kaluar dhe mënyra ime për ta kuptuar atë”, tha ai. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

“Qaj çdo herë. Personale. Imja” – Mozzik i dedikon këngë Lotinës?

Magazina

"Më ke bërë bllok në Instagram, kam vite që pyes veten pse" - Rike Roçi 'i kërkon llogari' Mc Kreshës

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Kalo në kategori