Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dhe Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall-it kanë marrë pjesë në premierën shkëlqyese botërore të filmit të ri të James Bond, “No Time To Die” këtë mbrëmje.

Në një fejesë të rrallë të përbashkët, Charles, 72 vjeç, Camilla, 74 vjeçe, William dhe Kate, të dy 39 vjeçarë, të gjithë dolën në tapetin e kuq për të takuar yllin e 007, Daniel Craig dhe anëtarët e tjerë të kastit përfshirë: Rami Malek, Lea Seydoux dhe Lashana Lynch në “Royal Albert Hall” në Londër, shkruan DailyMail.

Nëna e tre fëmijëve, Kate dukej mahnitëse me një fustan të zbukuruar me porosi të Jenny Packham – i cili zakonisht kushton rreth 2,800 funte. E veshur me mëngë me pelerinë dhe shpatulla të strukturuara, ajo kombinoi veshjen e saj me vathë të markës “Onitaa” në vlerë prej 290 funtesh – të cilat ishin bërë në Pakistan nga marka e modës luksoze të Azisë Jugore.

Reklama
Reklama

Kate i tejkaloi edhe yjet në fustanin e përshtatshëm, të krijuar për t’u dukur si metal i lëngshëm, nga një prej stilistëve të saj të preferuar britanikë për premierën e filmit të shumëpritur.

Katër mbretërorët u njohën nga afër me skenaristët Phoebe Waller-Bridge, Neal Purvis dhe Robert Wade, dhe këngëtaren Billie Eilish dhe vëllain e saj muzikant Finneas O’Connell, të cilët bashkë-shkruan kolonën zanore të filmit.

Një numër punonjësish të kujdesit shëndetësor dhe anëtarë të forcave të armatosura u bashkuan me anëtarët e familjes mbretërore në audiencë për të parë filmin si një falënderim për punën e tyre gjatë pandemisë COVID-19.

Reklama

Filmi i shumëpritur “No Time To Die” është filmi i 25-të i serisë së filmave “Bond” dhe filmi i pestë dhe i fundit me Daniel Craig në rolin e agjentit 007. Ai u përball me më shumë se një vit vonesa për shkak të shpërthimit të pandemisë Covid-19, por do të dalë në kinematë e Mbretërisë së Bashkuar të enjten.

Reklama

Dukej pa mundim elegant, veshja e Kate kishte një pelerinë të stilit të viteve 1970 të bashkangjitur dhe bukuroshja mbretërore përfundoi pamjen me vathë ari dhe këpucë, me flokët e saj të mbështjellë në majë të kokës.

Mes britmave të ekzaltimit të fansave, Kate, së bashku me burrin e saj, William, dhe Princin e Uellsit dhe Dukeshës së Cornwall-it, u ngjitën në tapetin e kuq jashtë “Royal Albert Hall” të Londrës.

Reklama

William dhe Kate kishin mbërritur të parët, të zbritur në tapetin e kuq nga një flotë të “Range Rover”-ve, pranë një prej makinave të famshme Aston Martin nga filmi, të valëzuar nga një turmë e mbushur jashtë vendit historik.

Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall-it u shfaqën pak më vonë, pasi arritën me një “Bentley”.

Reklama

Burimet mbretërore thanë se dalja e Charles, Camilla, William dhe Kate mund të paralajmërojë një “epokë të re” të bashkëpunimit dhe solidaritetit midis mbretit të ardhshëm dhe djalit të tij të madh.

Premiera botërore do të përfitojë nga organizatat bamirëse që mbështesin shërbimin dhe ish-anëtarët e tri agjencive të inteligjencës – Shërbimi Sekret i Inteligjencës, Shërbimi i Sigurisë dhe GCHQ – si dhe organizatat bamirëse që mbështesin anëtarët e mëparshëm dhe të tanishëm të Forcave Speciale të Mbretërisë së Bashkuar.

Reklama

Trashëgimtari i fronit Charles është mbrojtës i Institutit Britanik të Filmit, ndërsa djali i tij William është president i Akademisë Britanike të Arteve të Filmit dhe Televizionit (Bafta). /Telegrafi/