LAJMI I FUNDIT:

E përjetuan rëndë largimin e tij pas vetëm dy sezonesh, tifozët e Interit fillojnë t’i fshinë muralet me Lukakun

E përjetuan rëndë largimin e tij pas vetëm dy sezonesh, tifozët e Interit fillojnë t’i fshinë muralet me Lukakun

Tifozët e Interin nuk e kanë pranuar edhe aq mirë largimin e Romelu Lukakut pas vetëm dy sezonesh në klub.

Sulmuesi belg pranoi të rikthehet te skuadra edhe ku filloi të bënte emër, Chelsea për një shumë të raportuar rreth 115 milionë euro.

"Së shpejti do ju dërgojë një mesazh tifozëve të Interit" - Lukaku niset për në Londër, ka kompletuar pjesën e parë të testeve mjekësore
Lexo po ashtu "Së shpejti do ju dërgojë një mesazh tifozëve të Interit" - Lukaku niset për në Londër, ka kompletuar pjesën e parë të testeve mjekësore

Lojtari do të fitojë një pagë prej 15 milionë eurosh në sezon, e që Nerazzurët natyrisht se do të mbushin arkat e tyre nga kjo shitje.

Por, janë tifozët, ata që nuk e kanë pranuar shitjen e tij, duke protestuar para zyrave të klubit dhe ndaj kryesisë.

Publikohen pamje, aty ku Lukaku raportohet se mban në duar fanellën e Chelseat
Lexo po ashtu Publikohen pamje, aty ku Lukaku raportohet se mban në duar fanellën e Chelseat

Lukaku kishte fituar shumë shpejtë zemrat e tifozëve të skuadrës italiane, ndërsa për të ishin bërë edhe murale afër stadiumit në Milano.

Mirëpo, kur u bë e ditur se ai po fluturonte në drejtim të Chelseat, muralet ku gjendet edhe belgu, kanë filluar të fshihen nga tifozët e Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Përfaqësueset
Kalo në kategori