Një reklamë në tabelë për filmin e ardhshëm “Terminator: Dark Fate” që do të publikohet së shpejti, ka ndezur reagime të shumta pasi u vendos jashtë një klinike aborti.

Shenja e vendosur për fat të keq u vendos në Kirurgjinë “Day Marie Stopes Bowen Hills” në qytetin Brisbane, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Stafi në operacion tani ka dalë jashtë në vendosjen e papërshtatshme të shenjës dhe po punohet për heqjen e saj.

“Ishte përmes stafit tonë që filluam të bëjmë kërkesa për ta hequr atë”, tha një zëdhënës i Marie Stopes për Daily Mail Australia.

“Është për të ardhur keq dhe padyshim e papërshtatshme”, tha ai.

Një imazh i shenjës u publikua për herë të parë në Reddit të premten pasdite.

Zëdhënësi tha se shenja ka të ngjarë ‘të mos ketë qenë atje për shumë kohë’.

Marie Stopes tha se ata do të lëshonin një deklaratë të plotë për këtë çështje pasi të kishin përfunduar hetimet e tyre për praninë e saj aty.

“Terminator: Dark Fate” që sjell në role kryesore yjet Arnold Schwarzenegger dhe James Cameron, do të shfaqet në kinematë australiane më 31 tetor.

Aborti u dekriminalizua në Queensland në tetor të vitit 2018 dhe gratë mund të hyjnë në shërbimet e ndërprerjes sipas kërkesës deri në 22 javë të shtatzënisë së tyre. /Telegrafi/