LAJMI I FUNDIT:

E kishin në listën e dëshirave, Reali heq dorë nga ylli brazilian pas paraqitjes zhgënjyese në Santiago Bernabeu

E kishin në listën e dëshirave, Reali heq dorë nga ylli brazilian pas paraqitjes zhgënjyese në Santiago Bernabeu

Real Madrid nuk dëshiron më të nënshkruajë me mbrojtësin brazilian Yan Couto pas ndeshjes së tij në Santiago Bernabeu.

Mbrojtësi i djathtë i Gironas ishte dështim në sfidën ndaj Real Madridit pasi Vinicius Junior ishte i pamëshirshëm me të duke e kaluar sa herë që kishin duele.

Vinícius ishte i pamëshirshëm ndaj bashkëkombësit të tij gjatë tërë ndeshjes duke bërë që Yan Couto të shpërthejë në lot në fund të ndeshjes.

Në fushë e turpëroi, por pas ndeshjes Vinicius Jr ngushëlloi kundërshtarin që filloi të qante
Lexo po ashtu Në fushë e turpëroi, por pas ndeshjes Vinicius Jr ngushëlloi kundërshtarin që filloi të qante

Marca ka raportuar se kryeqytetasit spanjoll tani nuk duan të nënshkruajnë me anësorin e talentuar.

Te Reali kanë dyshime të mëdha te Couto dhe kjo ka bërë që ata të heqin dorë nga nënshkrimi i tij.

21-vjeçari është i huazuar te Girona nga Manchester City dhe duket se do të rikthehet në Etihad Stadium në fund të sezonit.

Reprezentuesi brazilian ka zhvilluar 28 ndeshje në të gjitha garat duke realizuar dy gola e duke asistuar në shtatë të tjerë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori