LAJMI I FUNDIT:

E ardhmja e Nainggolan mes Italisë dhe SHBA-ve

E ardhmja e Nainggolan mes Italisë dhe SHBA-ve

Radja Nainggolan ka mbetur një futbollist i lirë pas shkëputjes së kontratës me skuadrën e madhe belge Royal Antwerp.

Mesfushori belg kishte probleme me klubin dhe në një marrëveshje të dyanshme kontrata është shkëputur.

E ardhmja e e tij duket se do të jetë në futbollin italian, por nuk përjashtohet mundësia që të largohet nga kontinenti evropian.

Monza nga Serie A dhe ish-skuadra e Radjas, Cagliari në Serie B janë dy ekipet që kanë filluar bisedimet me agjentin e lojtarit.

Megjithatë mediat belge dhe ato italiane kanë raportuar se Nainggolan mund të transferohet edhe në MLS ku pëlqehet nga Inter Miami.

34-vjeçari ka luajtur për një vit e gjysmë me klubin belg, derisa gjatë gjithë karrierës së tij ka kaluar në futbollin italian me skuadrat si Piacenza, Cagliari, Roma e Inter.

Ish-reprezentuesi i Kombëtares së Belgjikës ka njoftuar se në fillim të muajit janar do të bëj publik vendimin për të ardhmen e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori