Edin Dzeko pritet të largohet nga Roma gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Sulmuesi boshnjak nuk është i kënaqur me drejtuesit e Romës që nuk i kanë ofruar rinovimin e kontratës.

Mediat italiane kanë lajmëruar se boshnjaku ka arritur tanimë marrëveshje personale me Interin.

33-vjeçari ka pranuar të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me Neroazzurrët me pagë vjetore prej 4,5 milionë euro.

Edin Dzeko gjatë ndeshjes Inter – Roma. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Tani i mbetet dy klubeve Romës dhe Interit të arrijnë marrëveshje për çmimin e Dzekos.

Roma për ta lënë të lirë Dzekon të largohet po kërkon rreth 20 milionë euro.

Gjithsesi në garë për ish-anëtarin e Manchester Cityt janë edhe Fenerbahce dhe West Ham United. /Telegrafi/