Një familje nukleare nuk është një kërkesë për të rritur një fëmijë të suksesshëm! Para ardhjes së krenarisë LGBT, këta yje të Hollywoodit u rritën në lloje jo konvencionale të familjeve, dhe ata u rritën të lumtur dhe kanë arritur sukses të madh!

Reklama

Bright Side ka sjell së fundmi një listë disa të famshëm, të cilët u rritën nga prindër të komunitetit LGBT, të cilët kundërshtojnë paragjykimet dhe vërtetojnë se nuk ka rëndësi se çfarë orientimi kanë prindërit tuaj për sa kohë që ju duan!

1. Mandy Moore

Prindërit e Mandyt u divorcuan pas pothuajse 30 viteve të martuar dhe nëna e saj Stacy Moore-Friedman filloi një jetë të re me një partnere femër, tenisten Claudette Laliberte. Mandy është shumë mbështetëse e stilit të jetës së nënës së saj.

2. Amy Adams

Amy lindi në një familje Mormon, megjithëse prindërit e saj, të cilët kishin shtatë fëmijë së bashku, u divorcuan kur ajo ishte 11 vjeçe dhe u largua nga kisha. Në të njëjtin vit, nëna e Amy Kathryn u transferua me një grua. Pavarësisht divorcit, ato duket se kanë një marrëdhënie të mirë. Nëna e saj është shumë e lumtur për karrierën e saj dhe Amy shpesh e fton atë në “Oscars” dhe ngjarje të tjera, së bashku me vëllezërit dhe motrat e saj.

3. Kendall and Kylie Jenner

Kendall dhe babai i Kyliet, dekretori olimpik në pension, Bruce Jenner, doli publikisht si Caitlyn Jenner në vitin 2015 dhe duke u deklaruar si tranzicion gjinor, pasi u divorcua nga Kris Jenner në vitin 2013. Sidoqoftë, vajzat e Caitlyn pranuan këto ndryshime me një dashuri të thellë dhe mirëkuptim dhe të gjithë ende rrinë bashkë.

Kylie Jenne

Gloria Carter, nëna e Jay-Z, foli hapur rreth orientimit sekaul në vitin 2017 pasi ndau këtë lajm me djalin e saj. Jay-Z ishte shumë i lumtur për të dhe madje rrëfeu se ai qau pasi kuptoi se ndjehej se duhej ta fshehte për kaq gjatë. Më vonë ai i kushtoi një këngë asaj që quhej “Smile” në albumin e tij “4:44”.

5. Robert De Niro

Prindërit e Robertit u divorcuan kur ai ishte një djalë i vogël. Më 1944 De Niro Sr., një piktor i famshëm ekspresionist, doli publikisht si homoseksual dhe pati një lidhje me poetin Robert Duncan. Ai rrëfeu se ata nuk ishin lloji i babait dhe birit që luanin basketboll së bashku, dhe patën një lidhje. Më vonë De Niro Jr. bëri një dokumentar mbi jetën e babait të tij.

6. Jodie Foster

Jodie u rrit nga dy nëna – Evelyn Foster dhe partnerja e saj, që Jodie e quajti “Halla” Jo. Aktorja bëri një deklarim publik rreth orientimit seksual gjatë fjalimit të saj për Golden Globe Awards në 2013.

7. Rene Russo

Prindërit e Rene Russo u divorcuan kur ajo ishte 2 vjeçe, dhe nga a ai moment ajo u rrit me motrën e saj nga nëna, e dashura e nënës së saj dhe miqtë e tyre homoseksualë. Rene zbuloi se, në atë kohë, nëna e tyre ishte braktisur dhe shumë miq të saj erdhën dhe e ndihmuan atë të rrinte me Rene dhe motrën e saj.

8. Ally Sheedy

Ally Sheedy, një nga yjet e filmit të famshëm “The Club Club” u rrit nga nëna e saj, agjentja letrare në New York, Charlotte Sheedy, e cila doli si lezbike pasi u nda nga babai i Allyt në vitin 1971.

9. Ana Matronike

Këngëtarja Ana Matronic kishte një baba homoseksual – prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 3 vjeçe dhe babai i saj u transferua në San Francisko me një të dashur. Përkundër kësaj, Ana dhe motra e saj qëndruan me të në San Francisko katër herë në vit gjatë fëmijërisë së tyre.

10. 50 Cent

50 Cent u rrit nga nëna e tij, e cila, sipas reperit, ishte lezbike. Ajo vdiq kur ai ishte vetëm tetë vjeç, në atë kohë 50 Cent shkoi për të jetuar me gjyshërit e tij. Reperi shkroi një libër të quajtur “Playground” për fëmijërinë dhe lidhjen e tij me nënën.

11. Liza Minnelli

Babai i Lizës, regjisori i filmit dhe skenës italo-amerikane, Vincente Minnelli doli hapur duke treguar se ishte homoseksual kur jetoi në New York sipas biografit Emmanuel Levy. Por lëvizja në Hollywood e bëri atë të vendosë ta mbajë jetën e tij personale shumë private. Marrëdhënia midis Lizës dhe babait të saj ishte shumë e ngrohtë gjatë gjithë jetës së Vincente.

12. Jena Malone

Jena Malone pati një fëmijëri jo konvencionale – ajo u rrit nga nëna e saj, Deborah Malone dhe e dashura e nënës së saj. Vetë Jena deklaroi se kishte dy nëna dhe ishte e mrekullueshme. /Telegrafi/