Shpesh besohet se marrëdhëniet e zgjatura dhe miqësitë janë pothuajse të pamundura në Hollywood.

Aktorët dhe këngëtarët kanë një gjë të përbashkët: ata janë të gjithë personalitete krijuese, dhe gjithmonë ekziston një luftë e pafundme për popullaritetin.

Nëntë yjet që i treguan botës se si t'i përgjigjemi ngacmimeve (Foto) Nëntë yjet që i treguan botës se si t'i përgjigjemi ngacmimeve (Foto)

Megjithatë, Bright Side ka gjetur 12 miqësitë e të famshmëve që kanë qëndruar në provën e kohës dhe karakterizohen nga përkushtimi dhe sinqeriteti i vërtetë, transmeton Telegrafi.

Justin Timberlake dhe Ryan Gosling

Këta dy djemtë e bukur të Hollywoodit kanë njohur njëri-tjetrin për më shumë se 20 vjet. Aktorët u takuan në shfaqjen televizive popullore “Mickey Mouse Club” gjatë fillim viteve 1990. Gosling ka jetuar edhe me Timberlake dhe familjen e tij për shkak të disa çështjeve të shtetësisë.

Liv Tyler dhe Kate Hudson

Kate dhe Liv kanë njohur njëri-tjetrin që nga fëmijëria në sajë të prindërve të tyre të famshëm. Ata u bënë miq super të ngushtë pasi luajtën së bashku në filmin “Dr T” dhe “Women in 2000”. Liv Tyler u bë edhe ndrikull i fëmijës së parë të Kate.

Cara Delevingne dhe Rihanna

Pop diva Rihanna dhe supermodela Cara Delevingne u bënë shoqe të mira vetëm pak vite më parë. Vajzat duan të kalojnë kohë së bashku në party, ngjarje shoqërore dhe shfaqje mode. Për shkak të moshës dhe përvojës së saj, Rihanna është një lloj mentore karriere për Caran, dhe gjithmonë e mbështet atë në momentet më të rëndësishme.

Leonardo DiCaprio dhe Tobey Maguire

Tobey dhe Leo u takuan 25 vjet më parë kur ata shkuan së bashku në audicione. “Pasi kam takuar Tobey në një audicion, unë u ndjeva sikur doja që ky djalë të ishte mik i imi. Unë u hodha nga makina ime në mes të skenës, pasi ata po gjuanin praktikisht. “Më jepni numrin tuaj.” Ai ishte si tip që pyeste: ‘Po, kush je përsëri?’ “, Tha Leo, duke kujtuar takimin e tij të parë me Tobey.

Keira Knightley dhe Sienna Miller

Këto dy yje të talentuar të Holywoodit u takuan në filmin “The Edge of Love” dhe që atëherë miqësia e tyre ka shkuar përtej kufijve të arenës profesionale. Aktoret mund të kalojnë orë të tëra së bashku duke pirë apo duke u ulur në një kafene. Sienna kohët e fundit zbuloi se Keira është ikona e saj e bukurisë dhe e përshkroi atë si “gruan më e bukur”.

Mel Gibson dhe Robert Downey Jr.

Siç ndodh shpesh, këta aktorë u takuan gjatë xhirimit të filmit “Air America” në vitin 1990 dhe shumë shpejt u bënë miq të vërtetë. Downey mbështeti Mel Gibsonin në procedurat e tij skandaloze të divorcit, dhe Gibson ndihmoi Robertin të rimëkëmbet nga varësia nga droga dhe alkooli.

Kim Kardashian dhe Nicole Richie

Kim dhe Nicole ishin ndër të rinjtë e artë të Hollywoodit. Nicole është vajza e këngëtares legjendare Lionel Richie, dhe Kim është një yll televiziv. Ata u bënë miq kur ishin 12 vjeç dhe që atëherë kanë qenë miqtë më të mirë, pavarësisht nga raportet periodike në mediat sociale rreth argumenteve dhe grindjeve të tyre.

Selena Gomez dhe Demi Lovato

Selena Gomez dhe Demi Lovato u takuan në shfaqjen “Barney & Friends” kur ato ishin vetëm shtatë vjeçe. Megjithëse jo gjithçka shkoi pa probleme në miqësinë e dy zonjushave të reja – ata u ndanë për një kohë për shkak të disa çështjeve personale, ndërsa më pas arritën të tejkalonin të gjitha vështirësitë dhe tani miqësia e tyre është më e fortë se kurrë.

Robert Pattinson dhe Tom Sturridge

Tom dhe Rob kanë qenë miq të mirë që nga shkolla (ata njihen që kur ishin 12 vjeç). As fama as thashethemet rreth një trekëndëshi dashurie me Kristen Stewart nuk mundën të prishin miqësinë e djemve. Paparacët shpesh xhirojnë të famshmit duke ecur së bashku në park ose duke u ulur në një bar.

Sandra Bullock dhe Ryan Reynolds

Megjithëse fansat e këtyre dy aktorëve me të vërtetë shpresonin se pas aktrimit në filmin “The Proposal (2009)”, Sandra dhe Ryan do të lidhnin nyjën në jetën reale, të famshmit njoftuan se ata ishin “vetëm miq të mirë”. Sandra është shpesh e pranishme në premierën e filmit të Ryan për të mbështetur mikun e saj të dashur.

Jennifer Aniston dhe Courteney Cox

Ne mund të themi me siguri se miqësia e Jen dhe Courtney është një nga miqësitë më të forta dhe më të sinqerta në Hollywood. Zonjat u takuan në grupin e miqve të shfaqjes popullore në vitin 1994 dhe u bënë mike të mira të jetës. Megjithëse aktoret kanë kaluar shumë vështirësi (divorci i Cox nga David Arquette dhe divorci i Aniston nga Brad Pitt), ato kurrë nuk pushojnë së përkrahur dhe inkurajuar njëra-tjetrën në çdo gjë. Në një nga intervistat e saj, Aniston zbuloi: “Kam fjetur shumë herë në dhomën e saj të mysafirëve. Gjithçka që mund të them është se ajo ka qenë gjithnjë pranë meje”.

Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio

“Titaniku” u bë një film fatal jo vetëm për miliona fansa, por edhe për aktorët kryesorë. Ata kanë qenë miq të mirë për më shumë se 20 vjet dhe ata janë gjithmonë të gatshëm për njëri-tjetrin. Në vitin 2012, kur Kate u martua fshehurazi, ishte Leo që ecte poshtë rreshtit – një shenjë besimi që flet për vete. /Telegrafi/