Ka disa njerëz që në pamjen e tyre duken shumë të pazakontë.

Reklama

Natyra u ka dhënë atyre pamje që devijojnë larg standardit të zakonshëm të dinjitetit mashkullor, por për disa arsye i gjejmë ata personazhe në mënyrë të pabesueshme karizmatike.

Këtu janë 12 aktorë të famshëm që mendojmë se ky përshkrim për ta është i përkryer.

Hidhni një sy dhe shihni nëse jeni dakord, shkruan Bright Side, transmeton Telegrafi.

Danny Trejo

Trejo shpesh luan karaktere që janë vrasës dhe anti-heronj. Por shikoni se sa trendi duket ai. E vërteta është se ai në të jetën reale e udhëheq të njëjtën mënyrë jetesë rebele – kjo është bukuria e tij.

Reklama

Benedict Cumberbatch

Flokët kaçurrelë, sytë e bollshëm në formë bajame, fytyra e zgjatur dhe një buzëqeshje me të vërtetë simpatike e lejojnë Benedict Cumberbatch të luajë pothuajse çdo karakter që mund të mendoni, dhe të rrëmbejë vëmendjen e secilit prej nesh në të njëjtën kohë.

Reklama

Javier Bardem

Me origjinën e tij hispanike, Havier është një zemërthyes i vërtetë. Ai ende bën që mijëra femra të kthejnë kokën pas tij, pavarësisht nga pamja e tij e thyer. Ndonjëherë, Javier duket si një djalë brutal, ndonjëherë ai është joshës, por në realitet ai është një njeri i mirë familjar dhe baba i dy fëmijëve – një djalë dhe një vajzë.

Reklama

Serge Gainsbourg

Katër martesa, shumë dashamirë dhe një numër i madh i fansave. Si ndodh? Ndoshta, është karizmi i tij i fshehtë që i bën aq shumë femra të bien në dashuri me të.

Mick Jagger

Për shkak të paraqitjes së tij të pazakontë dhe lëvizjeve të çuditshme, Jagger lëshon një atmosferë të veçantë për të hipnotizuar të dy gjinitë: femrat dhe meshkujt.

Reklama

Adrien Brody

Broady shpesh quhet aktor-intelektual. Disa nga kritikët e tij e kanë etiketuar ashpër atë, duke e cilësuar si të çuditshëm dhe arrogant, por ai lavdërohet në masë të madhe nga ata që admirojnë talentin e tij të jashtëzakonshëm në aktrim. Por një gjë është e qartë: ai nuk lë askënd indiferentë, sidomos femrat!

Reklama

Adriano Celentano

Ndryshe nga Alain Delon, Celentano nuk shquhet për bukurinë e tij klasike mashkullore – ai ka dhëmbë të mëdhenj dhe një vezullim të përhershëm, duke i dhënë atij një ballë vazhdimisht të rrudhur. Megjithatë, për shkak të talentit të tij, ai është bërë një mishërim i vërtetë i maskulinitetit dhe seksualitetit. Ne dyshojmë që dikush atje nuk mund të mos pajtohet me këtë fakt!

Reklama

Gérard Depardieu

Depardieu kurrë nuk ka qenë një djalë i bukur, por ai është gjithsesi i këndshëm dhe i pajisur me një lloj sensi të caktuar sarkazme që e ka bërë gjithmonë të njohur me femrat e bukura.

Reklama

Vincent Cassel

Një fytyrë e hollë, një hundë akiline dhe sytë e fryrë – duket sikur kjo nuk është për të gjithë, por ky nuk është rasti kur vjen puna te Vincent Cassel. Shfaqja e tij duket se ngjall shumë emocion te femrat. Katërmbëdhjetë vjet martese me Monica Belluccin është prova më e mirë e seksualitetit të pamohueshëm të aktorit francez.

Willem Dafoe

Për shkak të paraqitjes së tij të çoroditur, Defoe ka qenë gjithmonë një interpretues i madh i roleve të çuditshme – të horrëve psikologjikisht të paqëndrueshëm si dhe burrave të zakonshëm në situata të çmendura. Pamja e pazakontë e Defoe ende e bukur është rezultat i rrënjëve të tij angleze, skoceze, irlandeze, gjermane, zvicerane dhe franceze.

Reklama
Reklama

Christopher Walken

Christopher Walken ka një talent të veçantë për të bërë një audiencë të ndjehen keq për të, dhe shprehja e fytyrës së tij luan një rol kyç në këtë. Sytë e tij duken gjithmonë të hapur, sikur përpiqet t’ju bëjë të ndiheni të pakëndshëm nën syrin e tij të vëmendshëm. Megjithatë, për ndonjë arsye, ai është një djalë me të vërtetë karizmatik që nuk mund të arrijmë.

Mickey Rourke

Ishte një herë një kohë kur Mickey Rourke ishte kaq i bukur saqë nuk mund t’i hiqje sytë nga ai. Por gjithçka ka ndryshuar në mënyrë dramatike që atëherë. Për fat të mirë, megjithatë, ka gjëra në botë që kurrë nuk ndryshojnë, dhe njëri prej tyre është karizmi i pashembullt i Mickeyt. Kush kujdeset për atë që ai të duket kaq seksi! Ai është ende mahnitës. /Telegrafi/

Reklama