LAJMI I FUNDIT:

Dy ndeshje, dy humbje: Çfarë po ndodh me Al Nassrin e Cristiano Ronaldos dhe Sadio Manes

Dy ndeshje, dy humbje: Çfarë po ndodh me Al Nassrin e Cristiano Ronaldos dhe Sadio Manes

Al Nassr assesi të këndellet në këtë fillim sezoni, ku sot ka marr humbjen e dytë, në po kaq ndeshjen në Superligën e Arabisë Saudite.

Pavarësisht fluksit të nënshkrimeve të reja në Ligën Pro Saudite gjatë verës të gjithë duan të shohin Cristiano Ronaldon në aksion.

Pasi humbi titull sezonin e kaluar, Al Nassr me blerjet e bërë pritej që të ishte kandidati kryesor për titull, por në dy xhirot e para punët nuk po shkojnë aq mirë.

Pas humbjes nga Al-Ettifaq me rezultat 2-1 më 14 gusht, sot ka ardhur humbja e dytë.

Al Nassr ka pësuar humbje nga Al-Taawoun me rezultat 2-0, në një paraqitje shumë të dobët të Ronaldos dhe yjeve të tjerë në skuadër si Sadio Mane, Marcelo Brozovic e Talisca.

Nga skuadra kundërshtare nuk ishte asnjë emër i njohur i futbollit i ardhur në këtë afat kalimtar.

Dy ndeshje, dy humbje dhe tani Al-Nassr gjendet në fundin e klasifikimit me zero pikë, ndërsa Al-Taawoun shkon në kuotën e katër pikëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori