Vedat Muriqi e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në La Liga.

Sulmuesi ynë e ka gjetur rrjetën dy herë në tri ndeshjet e para, duke e ndihmuar Mallorcan të marr rezultatet të mira, pasi ka katër pikë pas tri ndeshjes.

Shtatlarti luajti për 86 minuta në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos, e cila u mbyll 0-0, duke zhvilluar një paraqitje të mirë.

Në ndeshjen e dytë ku Mallorca luajti në shtëpi ndaj Real Betis, ai arriti të shënojë golin e vetëm për skuadrën e tij që në fund pësoi humbje.

Sërish sot Muriqi ishte në krye të detyrës, duke shënuar golin e parë në ndeshje në fitoren 2-0 ndaj Rayo Vallecanos.

Reklama

Sulmuesi që u largua nga Lazio dhe nuk e kompletoi transferimin te Club Brugge, po vazhdon shkëlqimin e tij te Mallorca, aty ku luajti edhe gjatë muajt e sezonit të kaluar.

Reklama

Muriqi po tregon formë të lartë në këtë fillim dhe pritet ta ndihmojë Kosovën edhe në ndeshjet e shtatorit. /Telegrafi/