Dwayne Wade po e kalon stinorin e tij të fundit në NBA.

Por basketbollisti amerikan është në një formë shumë të mirë.

Wade ka qenë vendimtar në fitoren e Miami Heat 105:99 ndaj Dallas Mavericks.

37-vjeçari shënoj dy pikë nga gjuajtjet e lira 20 sekonda para fundit të ndeshjes.

Në aksionin e fundit të mysafirëve Wade e vodhi një top për të shënuar pikët e fundit dhe të fitores për Heat.

Goran Dragic pati një paraqitje të shkëlqyer me 23 pikë, 12 kërcime e 11 asistime, ndërsa Dion Waiters kontribuoi me 17 pikë të tjera.

Veterani Dwayne Wade e mbylli takimin me 11 pikë dy kërcime e dy asistime.

Luka Doncic ishte më i miri tek Mavericks me 19 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Me fitoren ndaj Dallasit, Heat janë ngritur në pozitën e tetë në Konferencën e Lindjes. /Telegrafi/

Rezultatet:

Detroit Pistons : Orlando Magic 115:98

Philadelphia 76era – Brooklyn Nets 123:110

Miami Heat – Dallas Mavericks 105:99

New York Knicks – Toronto Raptors 92:117

Houston Rockets – Denver Nuggets 112:85

Milwaukee Bucks – LA Clippers 128:118

New Orelans Pelicans – Sacramento Kings 121:118

San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers 116:110