Brooklyn Nets ka arritur fitoren e tretë radhazi dhe të pestën këtë edicion në NBA.

Reklama

Në Barcleys Center, Nets kanë arritur të fitojnë me 11 pikë epërsi përballë Atlanta Hawks 117:108.

Kevin Durant si gjithnjë ishte më i miri tek skuadra vendase me 32 pikë, shtatë kërcime e pesë asistime.

Ndërkohë yllin e Brooklyn e ndihmuan edhe Harris me 18 pikë, James Harden me 16 si dhe Patty Mills që shtoi 14 të tjera.

Tek skuadra mysafire më efikasi ishte Hunter me 26 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Rezultatet:

Cleveland Cavaliers – Portland Trail Blazers 107:104

Indiana Pacers – New York Knicks 111:98

Reklama

Orlando Magic – Boston Celtics 79:92

Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 103:98

Washington Wizards – Toronto Raptors 100:109

Reklama

Brooklyn Nets – Atlanta Hawks 117:108

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 108:106

Minnesota Timberwolves – LA Clippers 115:126

San Antonio Spurs – Dallas Mavericks 108:109

Golden State Warriors – Charlotte Hornets 114:92

Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 112:99