LAJMI I FUNDIT:

Dumfries pritet të largohet, Interi ka tre opsione për ta zëvendësuar holandezin

Dumfries pritet të largohet, Interi ka tre opsione për ta zëvendësuar holandezin

Denzel Dumfries pritet të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit nga Interi.

Reklama

Mbrojtësi i djathtë holandez ka pasur një vit shumë të mirë dhe ofertat për të nuk mungojnë.

Megjithatë gjiganti italian është duke shqyrtuar ato dhe po pret që ta shes gjatë afatit kalimtar dimëror për një shumë rreth 60 milionë euro.

Drejtuesit e Interit janë të bindur për largimin e Dumfries dhe tanimë kanë një listë me tre futbollistë për ta zëvendësuar anësorin holandez.

Calciomercato ka raportuar se Neroazzurët kanë në listë tre emra, ku njëri nga ta pritet ta zëvendësojë Dumfries në Giuseppe Meazza.

Tajon Buchanan

Tajon Buchanan i Club Brugge është njëri nga opsionet, derisa në listë ndodhet edhe Wilfried Singo i Torinos që ka shkëlqyer në dy vitet e fundit në elitën e futbollit italian.

Wilfried Singo

Një tjetër emër që pëlqehet nga zikaltërtit është ai i brazilianit Emerson Royal që aktivizohet me Tottenham Hotspur.

Emerson

Emri i Emerson është mëse i mundur pasi mund të jetë edhe si pjesë shkëmbimi pasi Dumfries është në listën e dëshirave të Spurs. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori