Ata filluan të takohen për herë të parë në qershor të vitit 2019 dhe kanë dokumentuar romancën e tyre në rrjetet sociale.

Dhe Dua Lipa shijoi një kohë cilësore me të dashurin e saj Anwar Hadid në një dalje të martën, shkruan DailyMail.

Këngëtarja 25 vjeçare, tregoi sensin e saj të stilit ndërsa veshi një bluzë të shkurtër në ngjyrat kuqe dhe blu që nxirrte në pah figurën e saj trupore.

Dua gjithashtu veshi një palë xhinse blu dhe u mbështoll ngrohtë me një xhaketë blu dhe një shall të kuq.

Krijuesja e hitit “New Rules” lejoi që flokët e saj brune të binin të lëshuara mbi shpatullat e saj ndërsa ndau një seri fotografish nga shëtitja e ditës me të dashurin.

Dua Lipa dhe Anwar Hadid shfaqen me veshje të çuditshme rrugëve të Hollywoodit Dua Lipa dhe Anwar Hadid shfaqen me veshje të çuditshme rrugëve të Hollywoodit

Në një fotografi tjetër, Dua u shfaq duke i dhënë një përqafim të ngrohtë në faqen e Anwarit, ndërsa çifti pozonte në pasqyrimin e një xhami makine.

Dua ndryshoi pamjen e saj në një moment ndërsa ndaloi xhaketën e saj në favor të një kapuçi marine me ngjyrat blu dhe vjollcë.

Kjo paraqitje e tyre vjen pasi Dua kohët e fundit tha se është më ‘rehat’ me Anwarin, 21 vjeç, sesa ka qenë ndonjëherë në ndonjë marrëdhënie tjetër.

Duke folur për romancën e saj me Anwarin në një intervistë për ‘Rolling Stone’, ylli tha: “Unë jam shumë komode në këtë marrëdhënie, më shumë se çdo herë tjetër”.

Dua gjithashtu diskutoi se si çifti kaloi një pjesë të vitit 2020 duke u izoluar në fermën familjare të Anwarit në Pensilvani.

Këngëtarja pranoi se e donte ritmin e qetë të jetës dhe gjithashtu shfrytëzoi rastin për të përmirësuar aftësitë e saj në kalërim.

Interpretuesja e hitit “One Kiss” gjithashtu foli për të dashurin Anwar në një intervistë të fundit për “British Vogue”, duke thënë se ajo përpiqet të ekuilibrojë ‘të qenurit kaq e ngazëllyer dhe e dashuruar’, duke e mbajtur romancën e tyre private.

Dua i tha revistës: “Ne kemi të gjitha këto kujtime dhe përvoja të mrekullueshme, dhe nëse ka diçka që duam ta ndajmë së bashku, atëherë në rregull kjo është kënaqësi”.

Ajo shtoi: “Por në të njëjtën kohë, ne jemi mjaft privatë – ne do t’ju tregojmë vetëm aq sa dëshirojmë të shihni”. /Telegrafi/