Drita dhe Ramiz Sadiku kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Gjilanasit janë nikoqir të kryeqytetasve në takimin e parë të gjysmëfinales, i cili pritet të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan nga ora 14:00.

Ekipi i Ardian Nuhiut vjen në këtë ndeshje me një seri pozitive me tri fitore radhazi dhe synon fitoren e radhës për t’iu ofruar edhe më shumë finales.

Në anën tjetër, ekipi i Elon Berishës cilësohet si befasia e madhe pasi vjen nga Liga e Parë, por synon të vazhdojë me befasi deri në fund.

Nuhiu ka vendosur të bëjë disa ndryshime për këtë ndeshje.

Reklama

Drita: Rexhepi; Limani, Balde, Cuculi, Blakçori; Broja, Namani, Jashari; Krasniqi, Simonovski, Ajzeraj;  

Reklama

Ramiz Sadiku: Bislimi; Hana, Veliu, Latifi, Ademi, Misini, Gashi, Bylykbashi, Behrami, Hoti, Ibrahimi;

/Telegrafi/