LAJMI I FUNDIT:

Drita luan ndaj Ramiz Sadikut për ta konfirmuar vendin në finalen e Kupës së Kosovës, formacionet zyrtare

Drita luan ndaj Ramiz Sadikut për ta konfirmuar vendin në finalen e Kupës së Kosovës, formacionet zyrtare

Ramiz Sadiku dhe Drita kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Drita është mysafireve e kryeqytetasve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin e Ramiz Sadikut nga ora 14:00.

Ekipi i Ardian Nuhiut vjen nga një epërsi komode 3-0 nga ndeshja e parë dhe synon ta zyrtarizoi vendin e tyre në finalen e Kupës së Kosovës.

Në anën tjetër, ekipi i Elon Berishës do të synojë befasinë e madhe, por e di se një gjë e tillë është e vështirë.

Nuhiu ka vendosur t’i bëjë disa ndryshime në formacion, ndërsa Berisha starton me më të mirët.

Reklama

Ramiz Sadiku: Bislimi; Veliu, Hana, Dermaku, Kiçmari, Misini, Behrami, Musa, Bylykbashi, Ademi, Maxhuni;

Drita: Rexhepi; P.Islami, D.Islami, Balde, Blakqori; Broja, Jashari, Namani; Krasniqi, Simonovski, Ajzeraj;

Reklama

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori