LAJMI I FUNDIT:

DPHM me parashikim për motin në Maqedoni, të enjten priten reshje të shiut

DPHM me parashikim për motin në Maqedoni, të enjten priten reshje të shiut

Moti me diell dhe shumë i nxehtë do të vazhdojë deri të enjten, sidomos nesër kur temperatura ditore do të arrijnë deri në 40 gradë.

Të enjten, siç njofton Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, kah fundi i ditës do të ketë kushte për reshje lokale shiu dhe shtrëngata të rralla.

Ndryshimi i madh i motit me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe rënie të ndjeshme të temperaturës pritet të premten.

Në ditët e fundjavës do të mbajë mot stabil me rritje të lehtë të temperaturës ditore.

Ndryshe, sot dhe nesër disa rajone të Maqedonisë së Veriut janë në fazë të portokalltë, ndërsa Qeveria dje në seancë ka miratuar disa rekomandime./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajme
Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Drejtësi
Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Lajme
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Lajme
Kalo në kategori