LAJMI I FUNDIT:

“Djali i topit” refuzoi kërkesën e Kudus pasi sulmuesi i West Ham shënoi kundër Newcastle

“Djali i topit” refuzoi kërkesën e Kudus pasi sulmuesi i West Ham shënoi kundër Newcastle

Një djalosh që mbledh dhe shpërndan topin gjatë ndeshjes injoroi brutalisht kërkesën e Mohammed Kudus pasi sulmuesi i West Ham Unitedit shënoi kundër Newcastle United në ndeshjen e sotme (e shtunë).

Kudus shënoi një gol të diskutueshëm në fund të kohës shtesë të pjesës së parë për të kaluar mysafirët në epërsi 2-1 në St James’ Park.


Newcastle ishte e pakënaqur që gjyqtari Robert Jones lejoi West Ham të ekzekutonte një goditje dënimi të shpejtë, gjë që bëri që Jarrod Boëen të asistonte dhe Kudus të përfundonte aksionin.

Pas golit, Kudus vrapoi drejt reklamave për të kryer festën e tij të zakonshme, por nuk i ‘ndezi’ dhe shkaktar ishte një ‘djalë i topit’.

Ai pyeti djaloshin nëse mund të ulej në stolin e tij për të festuar, por i riu refuzoi të lëvizte nga karrigia e tij dhe Kudus me bashkëlojtarët festuan ndryshe.

Ky moment është bërë viral tashmë në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori