LAJMI I FUNDIT:

Djali i Michael Schumacherit, Mick nga edicioni i ri garon në Formula 1

Djali i Michael Schumacherit, Mick nga edicioni i ri garon në Formula 1
Foto: Scuderia Ferrari Press Office

Djali i Michale Schumacherit, Mick nga edicioni i ardhshëm do të garojë në Formula 1 me Haas.

Reklama

Piloti 21-vjeçar ka nënshkruar me kompania automobilistike, për t’i përfaqësuar ata në garën më të shpejtë të makinave në botë.

Mick që rrjedh nga akademia e Ferrarit, do të tentojë që t’i ndjekë hapat e babait të tij, që deri në këtë sezon ishte kampioni më i mirë i të gjitha kohërave.

Tani, Lewis Hamilton e ka barazuar me tituj, pasi që të dy kanë nga shtatë sosh, derisa anglezi ka më shumë fitore në podiume.

Mick deri në këtë edicion ka garuar në Formula 2, mirëpo marrëveshja me Haas, tani do t’i mundësojë kalimin në elitën e garuesve. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Ligue 1
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori