Michael Jackson ishte mik i ngushtë me princeshën Diana pasi dy yjet u takuan në fund të viteve tetëdhjetë.

Reklama

Kjo është ajo që tha djali i mbretit të pop-it, Prince Jackson, të premten (28 tetor) në një intervistë në Good Morning Britain.

“Sa herë që babai im fliste për marrëdhënien e tij me të ishte e mbushur me kaq shumë dashuri, por edhe pikëllim, sepse ai kishte humbur një mike kaq të afërt dhe të dashur për zemrën e tij”, tha 25- vjeçari.

Michael, i cili u nda nga jeta në vitin 2009, u njoh për herë të parë me Dianën, në prapaskenë në stadiumin Wembley në Londër në vitin 1988.

Reklama

Prince lindi në shkurt 1997 vetëm disa muaj para se Diana të vdiste në një aksident automobilistik në Paris në gusht 1997, shkruan DailyMail.

Reklama

Prince tha se ylli – hitet më të mëdha të të cilit ishin “Thriller” dhe “Bad” – mendonte se kishte shumë të përbashkëta me princeshën popullore.

“Ai thjesht ndjeu sikur, siç më shpjegoi, se ndihej i lidhur me të në një mënyrë që nuk i kishte vërtet ato lidhje me njerëzit e tjerë”, tha Prince.

“Mendoj se, bazuar në atë që ai po më thoshte, ata ushqeheshin me njëri-tjetrin në kuptimin që kjo dashuri ishte e përbashkët, dhe ai e donte mënyrën se si ajo dashuronte dhe ai e donte mënyrën se si ajo u përpoq të ishte një nënë e shkëlqyer për fëmijët e saj dhe sa donte të ishte thjesht një person i mirë”, tha Prince.

Reklama

Diana u vra në një aksident automobilistik në Paris më 31 gusht 1997. Ndërsa, Michael vdiq 12 vjet më vonë në 2009.

Reklama

Michael, i cituar si një nga muzikantët më me ndikim falë albumeve dhe performancave të tij ‘live’ që përcaktuan epokën, vdiq në moshën 50-vjeçare pas një mbidoze të propofolit anestezik.

Kjo intervistë vjen menjëherë pasi ish-gruaja e Jackson, Debbie Rowe tha se ajo mendonte se “duhej të kishte bërë diçka” për ta ndihmuar atë të luftonte varësitë e tij.

Michael pësoi një arrest kardiak pas një mbidoze me qetësues të rëndë Propofol dhe Debbie – e cila ishte e martuar me të midis 1996 dhe 1999 – tani shikon problemet e tij me drogën me keqardhje që ajo nuk bëri më shumë për të ndihmuar këngëtarin.

Reklama

Debbie ka punuar më parë si asistente e dermatologut të Jackson, Arnold Klein – i cili i kishte ofruar yllit lehtësim të fortë dhimbjesh – dhe pranoi se i vinte keq për pjesën e saj në tragjedi.

Reklama

Debbie dhe Jackson u martuan në vitin 1996 dhe ajo ishte nëna surrogate e dy fëmijëve të tij më të mëdhenj, Princit dhe Parisit. Ata ishin takuar më parë 15 vjet më parë, ndërsa këngëtarja po trajtohej për një sëmundje të lëkurës. /Telegrafi/