LAJMI I FUNDIT:

Dita e ndeshjeve kthyese gjysmëfinale në Ligën e Evropës – sot mësohen dy finalistët

Dita e ndeshjeve kthyese gjysmëfinale në Ligën e Evropës – sot mësohen dy finalistët

Sot (e enjte) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshjet kthyese të gjysmëfinaleve në Ligën e Evropës dhe do të mësohen emrat e dy skuadrave finaliste.

Reklama

Pas etheve të Ligës së Kampionëve gjatë të martës dhe mërkurës, tani radha është për ethet e garës së dytë elitare për klube evropiane, Ligës së Evropës.

Pasi Interi dhe Manchester City siguruan finalen e madhe në Ligën e Kampionëve, katër klube luftojnë në Ligën e Evropës për dy vende në finalen e kësaj gare.

Bayer Leverkusen, Roma, Sevilla dhe Juventusi kërkojnë nga një vend në finalen e Ligës së Evropës, pas ndeshjeve të para me gjithçka të lënë hapur.

Ndeshja e parë zhvillohet në Gjermani, ku Leverkuseni pret Romën, me italianët që kanë triumfuar në Olimpico me rezultat minimal 1-0.

Në takimin tjetër, Sevilla e pret Juventusin në “Sanchez Pizujan” dhe gjithçka është e hapur pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë.

Të dy përballjet janë planifikuar të fillojnë nga ora 21:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori