LAJMI I FUNDIT:

Dita e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Evropës – Roma dhe Juve presin Leverkusenin dhe Sevillan

Dita e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Evropës – Roma dhe Juve presin Leverkusenin dhe Sevillan

Sot (e enjte) janë në orar për t’u zhvilluar përballjet e para në kuadër të gjysmëfinaleve të Ligës së Evropës.

Reklama

Pas etheve të Ligës së Kampionëve të martën dhe mërkurën, tani radhën e kanë ndeshjet e Ligës së Evropës, të cilat pritet me entuziazëm të madh.

Në fazën gjysmëfinale kemi katër skuadra të njohura evropiane, ku dy vijnë nga Serie A, një nga La Liga dhe një nga Bundesliga.

Ndeshje më interesante padyshim se pritet të jetë ajo në mes të gjigantit italian, Juventusit dhe ‘mbretit’ të Ligës së Evropës, Sevillas.

Kjo ndeshje pritet të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në Allianz Stadium të Torinos.

Takim interesant do të jetë edhe ai në mes të Romës së Jose Mourinhos dhe Bayer Leverkusenit të Xabi Alonsos.

Edhe kjo ndeshje pritet të fillojë nga ora 21:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin Olimpico të Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori