LAJMI I FUNDIT:

Disney konfirmon: Ewan McGregor kthehet si Obi-Wan Kenobi në serialin “Star Wars”

Disney konfirmon: Ewan McGregor kthehet si Obi-Wan Kenobi në serialin “Star Wars”

Shërbimi i ri Disney + ka konfirmuar se do të fillojë të ketë një seri në lidhje me personazhin imagjinar, Obi Wan Kenobi të ekskluzivitetit “Star Wars” nga viti 2020 e tutje.

Reklama

Rolin legjendar të Jedi Master do ta luajë Ewan McGregor, i cili tashmë në gjashtë vitet e kaluara dhe tre filma ka mëshiruar Obi Kenobi, mentorin e Luke Skywalker dhe babanë e tij, Anakin Skywalker.

McGregor mohoi thashethemet vitin e kaluar për xhirimin e serialit, por tani ka konfirmuar që skenari ishte shkruar dhe se filmimet do të fillojnë së shpejti.

Sidoqoftë, nuk dihet shumë për veprimin e serialit, përveç se si do të mbushë periudha midis dy pjesëve të filmit, “Hakmarrja e Sithit” dhe “Një shpresë e re”.

Seria e re do të transmetohet në shërbimin e transmetimit Disney +. Megjithëse nuk dihet ende se çfarë do të përmbajë seriali, miliona tifozë të “Star Wars” janë të entuziazmuar nga fakti që do ta shohin sërish Ewan McGregorin si Obi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Avokatja e Depp flet për raportet me aktorin pas përfundimit të gjyqit

Avokatja e Depp flet për raportet me aktorin pas përfundimit të gjyqit

Magazina
Përkundër diagnozës serioze, Bruce Willis argëtohet me familjen në Disneyland

Përkundër diagnozës serioze, Bruce Willis argëtohet me familjen në Disneyland

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori