Afati kalimtar veror po vazhdon me ritme të shpejta, ku klubet po punojnë që të afrojnë lojtarët që duan.

Reklama

Chelsea ka bërë sot goditjen e parë post Roman Abramovich, duke afruar në skuadër yllin e futbollit angelz, Raheem Sterlingun.

Sot edhe Barcelona konfirmoi një goditje të madhe, pasi që Raphinha nënshkroi për këtë klub nga Leeds United.

Juventusi gjatë ditëve të fundit ka nënshkruar me Paul Pogban dhe Angel Di Marian, si lojtarë të lirë.

Ndërsa sa jemi te Serie A, Lazio ka arritur ta rrëmbejë mbrojtësin e njohur Alessio Romagnoli nga Lazio.

Më poshtë disa nga transferimet që janë kryer në këto ditët e fundit.

Reklama

Luis Nani (Venezia – Melbourne Victory)

Image

Raheem Sterling (Manchester City – Chelsea)

Raphael Dias Belloli ‘Raphinha’ (Leeds United – Barcelona)

Reklama

Francisco Trincao (Barcelona – Sporting)

Alessio Romagnoli (Milan – Lazio)

Samu Castillejo (Milan – Valencia)

Owen Wijndal (AZ Alkmaar – Ajax)

Andreas Pereira (Manchester United – Fulham)

Joe Aribo (Rangers – Southampton)

Sérgio Oliveira (Porto – Galatasaray)

Pierluigi Gollini (Atalanta – Fiorentina)

/Telegrafi/