Mauricio Pochettino ka zbuluar se kapiteni Semaus Coleman së bashku me një numër të lojtarëve të Evertonit kanë vizituar Heung-Min Sonin për ta mbështetur, pas lëndimit të rëndë që i shkaktoi Andre Gomesit.

Ylli i Tottenham Hotspurit ishte në lot dhe i shokuar nga ndërhyrja e rëndë që bëri ndaj mesfushorit spanjoll që i theu këmbën, duke bërë të ditur se nuk e kishte bërë me qëllim.

27-vjeçari ishte ndëshkuar me karton të kuq, por fillimisht gjyqatri Martin Atkinson e ndëshkoi me karton të verdhë.

“Dua ta falënderoj kapitenin Coleman dhe bashkëlojtarët e tij që erdhën në zhveshtoren tonë për ta ngushëlluar Sonin”, ka thënë Pochettio.

Son largohet nga fusha duke qarë kur e kuptoi se çfarë lëndimi të rëndë i shkaktoi Gomesit Son largohet nga fusha duke qarë kur e kuptoi se çfarë lëndimi të rëndë i shkaktoi Gomesit

“Ai është tani më i qetë, mirëpo mendja e tij është vetëm te lëndimi i Andre Gomesit dhe ne si skuadër i dëshirojmë shërim të shpejtë atij”, ka shtuar më tej trajneri i Spurs.

Evertoni dhe Tottenhami i ndanë pikët, pasi ndeshja në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier përfundoi 1-1. /Telegrafi/