Në përballjen në mes të Evertonit dhe Tottenham Hotspurit kishte disa skena të tmerrshme.

Ndeshja që përfundoi pa fitues (1-1) në Goodison Park e a Andre Gomesin me një lëndim të rëndë që e pësoi nga Heung-Min Son.

Ylli i Spurs tentoi ta ndalonte mesfushorin spanjoll, mirëpo ndërhyrja e tij ishte e gabuar, derisa në rrugë ishte edhe Aurier.

Son shkoi me të dyja këmbët në Gomesin, derisa nga rrokullisja e tij në tokë, shkoi në këmbët e Aurierit, për të pësuar kështu lëndimin e rëndë.

Në fillim dukej si një ndërhyrje e lehtë dhe gjyqtari Martin Atkinson nxori kartonin e verdhë, por pas ndihmës nga VAR-i, e nxori të kuqin.

Son e kuptoi gabimin e tij dhe filloi të kërkonte falje, por kur pas se këmba e ish-anëtarit të Barcelonës ishte thyer, filloi të qante dhe ta kapte kokën me duar. /Telegrafi/

View this post on Instagram

La reacción de Heung-Min Son al ver que, tras una barrida suya, André Gomes se lesionó de gravedad. El surcoreano rompió en llanto. Sabe que se equivocó y no pudo contenerse. DURÍSIMO MOMENTO. #Son #Tottenham #Everton #PremierLeague #Inglaterra #AndréGomes #SomosInvictos

A post shared by Invictos (@somosinvictos) on Nov 3, 2019 at 11:06am PST