Njerëzit kanë përdorur ‘filtra’ të ndryshëm për të përmirësuar fotografitë e tyre edhe para se të shpikej Instagrami, por kësaj radhe është ndryshe.

Ka një aplikacion të ri që i lejon njerëzit të bëjnë gjithçka që dëshirojnë në rrjetet sociale: grim shtesë, ndryshim i tipareve të fytyrës dhe madje ndryshon gjininë.

Po, keni lexuar ashtu si duhet: Një aplikacion i quajtur FaceApp ju lejon të ndryshoni gjininë tuaj përmes fotografive, kjo është diçka që njerëzit nuk mund as ta imagjinonin disa vite më parë.

Kur ka diçka të re në këtë botë, njerëzit e famshëm janë zakonisht të parët që e provojnë atë, ndodhi njëjtë edhe me FaceApp.

Njerëzit kanë postuar fotografi të të famshmëve duke përdorur shkëmbimin e gjinisë në aplikacionin FaceApp dhe rezultat janë shumë interesante dhe qesharake.

Disa nga ndryshimet më të lezetshme i gjeni më poshtë:

Rihanna

Kanye West

Jennifer Lopez

Scarlett Johansson

Barack Obama

Katy Perry

Robert Downey Jr.

Dwayne Johnson

Johnny Depp

Eminem

Pink

/Telegrafi/