LAJMI I FUNDIT:

Dikur tha se nuk donte ta bëjë jetën e tij, tash Mane është shumë afër që t’i bashkohet Ronaldos në Arabinë Saudite

Dikur tha se nuk donte ta bëjë jetën e tij, tash Mane është shumë afër që t’i bashkohet Ronaldos në Arabinë Saudite
(Foto: Twitter/AlNassrFC/brfootball)

Sulmuesi i Bayern Munichut, Sadio Mane, është bisedime me klubin saudit, Al-Nassr dhe synon transferimin në Arabinë Saudite.

Sulmuesi senegalez në verën e kaluar u largua nga Liverpooli për të ndjekur në karrierë në Allianz Arena, mirëpo gjërat nuk shkuan sipas planit.

Sipas një njoftimi nga The Athletic, 31-vjeçari është në bisedime për ta vazhduar karrierën në Saudi Pro League, ku janë duke shkuar yje të shumta të futbollit botëror, prej se Cristiano Ronaldo “e hapi derën” drejt ndryshimit të madh në futbollin e Arabisë Saudite.

Pas lajmit se Mane mund t’i bashkohet portugezit te Al Nassr, në mediat sportive është rikthyer një deklaratë e tij në lidhje me superyllin e futbollit.

Al-Nassr po përgatit një tjetër "bombë" në këtë afat kalimtar: Sadio Mane afër t'i bashkohet Cristiano Ronaldos
Lexo po ashtu Al-Nassr po përgatit një tjetër "bombë" në këtë afat kalimtar: Sadio Mane afër t'i bashkohet Cristiano Ronaldos

“Nuk dua të lë përshtypjen e të qenit një predikues. Por, është e vërtetë se në futboll qarkullojnë disa vlera që më shqetësojnë pak duke u bazuar në edukimin tim”.

“Mirëpo, në vend se të kritikoj me zë të lartë, ndonjëherë preferoj të distancohem pak. Gjëja kryesore është të mos ndryshojmë dhe nuk mendoj se kam ndryshuar. Ndërsa, për një djalë që vjen nga një qytet i vogël në Casamance, tashmë është një fitore e madhe t’i rezistosh gjithë kësaj”, kishte thënë vite më parë Mane.

I pyetur nëse mund ta kopjojë stilin e jetës së Ronaldos dhe Neymarit, ai ishte përgjigjur: “Jo! Unë i ndjek ata në rrjetet sociale dhe kjo më mjafton. Më pëlqen jeta e tyre e jashtëzakonshme, por ajo jetë nuk është krijuar për mua”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori