LAJMI I FUNDIT:

Dikur e mbronte, sot Recep Tayyip Erdogan po e quan terrorist Hakan Sukurin! (Video)

Dikur e mbronte, sot Recep Tayyip Erdogan po e quan terrorist Hakan Sukurin! (Video)

Hakan Sukur dhe Arif Erdem po konsiderohen terrorist në shtetin turk.

E gjithë kjo pasi që dy legjendat e futbollit turk thuhet se e kanë mbështetur puçin kundër presidentit turk Recep Tayyip Erdogan.


E ky i fundit ka folur rreth këtij rasti duke thënë se nëse këta dy ish-lojtarë do të ishin të pastër do të qëndronin në Turqi, transmeton Telegrafi.

“Kundër tyre ka një kallëzim penal pasi dyshohet se ishin pjesëtar të organizatës terroriste FETO. Po të ishin të pastër, ata nuk do të iknin prej Turqisë. Ne do të pranonim çdo vendim të gjykatave”, ka thënë Erdogan për mediat turke.

Theksojmë se pas intervenimit të ministrit të sportit, Galatasaray ka përjetuar dyshen e lartpërmendur prej klubit dhe e ka fshirë prej analeve të historisë, megjithëse para 24 orëve (e diell) kishin njohur të arriturat me ‘Cim Bom Bom’.

Ndryshe, Sukur ishte edhe deputet në parlamentin turk nga radhët e partisë së Erdoganit – AKP.

Shtatgjati për një dekadë me Galatasarayn kishte fituar tetë tituj të ligës turke dhe një Ligë të Evropës si Super Kupën e Evropës.

Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)
Lexo po ashtu Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)

Theksojmë se kombëtaren turke kishte zënë vendin e tretë në botë gjatë botërorit të vitit 2002. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=qu6BVslMZOE

Në trend Sport

Më shumë
“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

La Liga
Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

La Liga
Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

La Liga
PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Ligue 1
Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

La Liga
Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ndërkombëtare
Kalo në kategori