LAJMI I FUNDIT:

DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt dhe Margot Robbie kanë bashkuar forcat për një krijimtari të re filmike, “Once Upon A Time In Hollywood”.

Reklama

Gjersa detajet e filmit janë ende të rralla, sipas “Deadline”, DiCaprio do të luajë rolin e Rick Daltonit, yllit të mëparshëm të një serie televizive dhe të këngëtarit Cliff Booth do ta luajë Pitt.

Të dy po përpiqen ta bëjnë këtë në një Hollivud, të cilin ata nuk e njohin më. Por Rick ka një fqinj shumë të njohur… Sharon Tate”, shkruan portali.

Tate, e cila do të luhet në film nga Margot Robbie, u vra tragjikisht nga anëtarët e mafisë së Charles Manson gjersa filmi nuk do të flas për liderin famëkeq.

Historia e filmit përkon me filmin e vitit 1994 të Quentin Tarantinos, “Pulp Fiction”. Kjo mund të jetë e qëllimshme, pasi Tarantino premtoi se filmi është “ndoshta më i afërti me Pulp Fiction” që e kishte drejtuar vetë regjisori.

Filmi nuk është vetëm një ribashkim për DiCaprion dhe Robbien, të cilët luajtën së bashku në “The Wolf of Wall Street”, ai gjithashtu do të sjell në një film Pittin dhe DiCaprion pas “Oceans”.

Ndryshe, bota do të duhet të presë për të parë filmin në ekranet e mëdha të kinemave deri në gusht të vitit 2019. /Telegrafi/

First look. #OnceUponATimeInHollywood

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on Jun 27, 2018 at 6:00am PDT

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Magazina
Kalo në kategori