LAJMI I FUNDIT:

“Diamanti” i Chelseat: Tifozët blu të ‘çmendur’ pas aftësive të Conor Gallagher – “kjo është si një nënshkrim i ri për ne”

“Diamanti” i Chelseat: Tifozët blu të ‘çmendur’ pas aftësive të Conor Gallagher – “kjo është si një nënshkrim i ri për ne”

Një përmbledhje mahnitëse e performancës së Conor Gallagher kundër Club America tregon se ai është gati të luajë për Chelsean sezonin e ardhshëm.

22-vjeçari bëri përshtypje si i huazuar te Crystal Palace sezonin e kaluar, duke shënuar tetë gola në Ligën Premier.

Ai kthehet në Chelsea plot besim, me Thomas Tuchel që i jep mesfushorit energjik një fillim në ndeshjen e tyre parasezonale kundër Club America të dielën.

Imazhi: Alamy

Dhe ai shfrytëzoi në maksimum mundësinë e tij, duke ofruar një shfaqje fantastike në mes të fushës.

Gallagher tregoi gamën e tij të pasimeve dhe filloi sulmet, duke bërë vrapime të shumta nga mesfusha.

Përdoruesi i Twitter @Chels_HQ ndau një video të shfaqjes së Gallagher në para-sezon dhe kjo bën për shikim mbresëlënës.

Conor Gallagher i shokuar se si Manchester City e lejoi Raheem Sterlingun që t'i bashkohet Chelseat
Lexo po ashtu Conor Gallagher i shokuar se si Manchester City e lejoi Raheem Sterlingun që t'i bashkohet Chelseat

Eshtë e panevojshme të thuhet se shfaqja e tij në Las Vegas bëri që tifozët e Chelsea të flisnin në internet.

Njëri shkroi: “I bindur se ai do të jetë titullar nën Tuchel”.

Një i dytë vazhdoi: “Kjo është si një nënshkrim i ri për ne. Ai do të sjellë shumë për ekipin”.

Një i tretë shtoi: “Ky djalë do të jetë i rëndësishëm për Chelsean”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Premier League

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Premier League
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
Kalo në kategori