LAJMI I FUNDIT:

Di Maria për fjalimin e Messit para finales së Kupës: Ai foli dhe unë qava

Di Maria për fjalimin e Messit para finales së Kupës: Ai foli dhe unë qava

Argjentina fitoi Kupën e Botës në Katar duke mundur Francën pas gjuajtjeve të penalltive.

Kapiteni Lionel Messi fitoi Kupën e Botës për herë të parë në karrierën e tij.

Angel Di Maria, miku dhe bashkëlojtari i Messit, ka folur për TyC Sport se çfarë ndodhi në dhomën e zhveshjes së Argjentinës para finales kundër Francës.

“Leo tha më pak gjëra se para finales së Kupës së Amerikës, por disa lot ranë. Unë qava… Jo sepse isha nervoz, por për shkak të momentit që po jetoja. Të jetosh është gjëja më e bukur që mund t’i ndodhë një futbollisti”, ka thënë me emocionesh argjentinasi.

Di Maria mbërriti në Juventus falas nga PSG verën e kaluar dhe supozohej të bëhej një nga liderët e skuadrës torineze.

Di Maria e dinte se do të shënonte dhe fitonte Kupën e Botës, mesazhi që i shkroi gruas së tij një natë para finales
Lexo po ashtu Di Maria e dinte se do të shënonte dhe fitonte Kupën e Botës, mesazhi që i shkroi gruas së tij një natë para finales

Sezonin e kaluar, ai luajti 37 ndeshje dhe shënoi tetë gola dhe shtatë asistime në të gjitha garat. Ai e mbylli me Juventusin këtë muaj dhe tani është i vendosur të shkojë në Benfica. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori