Heroi i Juventusit, Angelo di Livio, ka vënë në pikëpyetje nënshkrimin e Paul Pogbas.

Di Livio e krahasoi situatën e francezit me suksesin e Paulo Dybala te Roma.

Ai tha për La Gazzetta dello Sport: “Historia e Pogbas i la të gjithë të habitur. Nuk ka kuptim të fshihesh, është e pabesueshme. Nëse është i sëmurë, nuk mund ta fajësosh. Ata do ta kenë vizituar, ai është bërë problem për Juventusin në kushtet e asaj që ata fitojnë”.

“Do të jap një emër tjetër: është e lehtë. Tani le të flasim për Dybalan, por a ka mundësi që ai të mos e kishte ndihmuar këtë Juventus? Për hir të qiellit, Zoti na ruajt, madje u largua falas”.

Reklama

“Në Romë e pritën, zgjodhi një ekip të jashtëzakonshëm, po e gjen veten, por është Dybala. Probleme fizike, por kalojnë… Juventusi e mori Pogban, e pagoi shumë dhe ku është e vërteta?”, ka vazhduar më tej ai. /Telegrafi/

Reklama