I dhuroi një pjesë të mëlçisë nënës së tij për t’ia shpëtuar jetën – sulmuesi kroat kthehet në fushë dhe shënon gol

Sulmuesi i Cibalia, Robert Peric-Komsic luajti 17 ndeshje dhe shënoi dy gola sezonin e kaluar në nivelin e dytë të futbollit kroat.

Golin e dytë e shënoi më 5 mars kundër Jarunit dhe pak ditë më vonë shkoi në Stamboll për një operacion në mëlçi, të cilën ia dhuroi nënës së tij të sëmurë rëndë, Ljiljanës.

Peric-Komsic shënoi golin e tij të parë që nga rikthimi në fushën e futbollit në ndeshjen e xhiros së 10-të të Ligës së Parë.

Ai shënoi në minutën e 80-të kundër Dugopoljes për barazim 1-1. Ky është rezultati me të cilin u mbyll edhe ndeshja.

Lexo po ashtu “Ajo ma dha jetën, unë ia zgjata asaj”, Peric-Komsic lë futbollin pasi ia dha 70 për qind të mëlçisë nënës së tij

Kjo e fundit ishte paraqitja e tij e gjashtë këtë sezon për Cibalian, e cila mban vendin e dytë në kampionat.

“Kryesisht, po iki nga ndonjë histori për heroizmin, bëra atë që besoj se do të bënte kushdo që që është rrit në një familje që funksionon. Nëna ime më dha jetën, unë ia zgjata asaj”, kishte thënë së fundmi futbollisti në një intervistë./Telegrafi/

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll