LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë të famshmit që nuk vuajnë nga komplekset e yjeve, dhe nuk udhëtojnë me vetura luksoze (Foto)

Dhjetë të famshmit që nuk vuajnë nga komplekset e yjeve, dhe nuk udhëtojnë me vetura luksoze (Foto)

Kur flasim për jetën e të famshmëve, ne me siguri imagjinojmë veturat luksoze, limuzinat dhe tapetat e kuq.

Në fakt, shumë prej tyre vazhdojnë të udhëheqin një mënyrë jetese pothuajse të zakonshme, përdorin transportin publik, shkojnë në dyqane normale dhe nuk vuajnë nga ethet e yjeve.

Bright Side ju sjell 10 fotografi yjesh që lehtë mund t’i takoni gjatë ecjes në rrugë, transmeton Telegrafi.


1. Rihanna

Rihanna ka lindur në Barbados në një familje të rregullt të madhe dhe fama botërore nuk ka ndryshuar imazhin e saj të vajzës së thjeshtë në vendin fqinj. Ajo shpesh komunikon me fansat e saj në internet, pëlqen të hidhet në sy para televizorit, lanë enët dhe shpesh përdor transporti publik.

2. Anne Hathaway

Buzëqeshja e ëmbël e Anne Hathawayt thotë se ajo është një vajzë e thjeshtë e klasës së mesme e cila u rrit në New Jersey dhe do të mbetet përgjithmonë kështu. Ne lehtë mund ta besojmë atë: Anne kurrë nuk ka treguar një mall për luks apo është parë në manifestimet e komplekseve të yjeve. Në metro është parë disa herë.

3. Drew Barrymore

Fama erdhi te Drew Barrymore në një moshë shumë të re, kështu që aktorja e re duhej të kalonte nëpër një periudhë të errët të komplekseve të yjeve. Por ajo arriti të shërohet dhe tani drejton një jetë mjaft të thjeshtë. Ajo shpesh publikon fotografi pa makijazh.

4. Dakota Fanning

Ylli në rritje, Dakota Fanning, u arratis nga fati i shumë të rinjve të famshëm: ajo nuk zgjodhi rrugën e drogës, por u diplomua me nderime, duke kombinuar xhirimet me studimet universitare dhe thurur shamitë për kolegët. Dakota nuk fshihet nga paparacët dhe shpesh fotografohet në metro.

5. Michael Douglas

Michael Douglas është i famshëm për qasjen e tij ironike ndaj jetës dhe natyrisht për veten e tij. Kur u pyet për talentin e tij, ai me lehtësi përgjigjet: “Unë jam shumë i mirë në ndryshimin e pelenave”. Aktori nuk ka shumë interes në luks dhe shpesh e merr vajzën e tij në shkollë me metro.

6. Katie Holmes

Katie Holmes mburret, ndoshta, galeria më e gjerë e imazheve nga metroja. Shpesh është e mundur të takosh atë atje, vetëm ose të shoqëruar nga vajza e saj. Katie udhëheq jetën e një aktoreje të përditshme nga Nju Jorku dhe gjithmonë preferon shpejtësinë e lëvizjes sesa prestigjin e transportit luksoz.

7. Jennifer Lopez

Jennifer Lopez gjithashtu vjen nga një familje e rregullt nga një lagje e varfër e Bronksit. Ajo arriti sukses për shkak të zellit dhe këmbënguljes, por ajo kurrë nuk harroi se ku ajo filloi. Jennifer drejton një mënyrë jetese të shëndetshme, punon shumë, nuk pi alkool, mbështet spitalin e fëmijëve dhe vepron si aktiviste e të drejtave të njeriut.

8. Paul Wesley

Ylli i “The Vampire Diaries”, i pashmi Paul Wesley në jetën reale nuk ka shumë të përbashkëta me personazhin filmik. Në kohën e tij të lirë, ai preferon të luajë një lojë të hokejit, të bëjë ski, të luajë kitarë, ose të kalojë kohë me familjen sesa të bëjë jetë nate. Ai shpesh mund të gjendet në transportin publik ose në kafene të vogla.

9. Zooey Deschanel

Zooey Deschanel e quan veten një vajzë e modës së vjetër: ajo i pëlqen veshjet e cilësisë së mirë dhe filmat e vjetër dhe muzikën. Zooey është shumë larg nga trendet në modë dhe nuk është aspak më e shqetësuar nga opinionet e të tjerëve. Ajo nuk shpenzon para për emrat e markave, duke e konsideruar atë budallallëk, por ajo është e përfshirë në bamirësi dhe investon në pasuri të patundshme.

10. Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal është një profesionist entuziast i cili është më i interesuar në aftësi dhe talent se sa në vlerat materiale. Ai vetë thotë se është më mirë të jesh një pishinë më e mirë, se sa një aktor mediokër, kështu që Jake punon shumë dhe madje mëson gjuhë të reja për disa nga rolet e tij. /Telegrafi/