Spotet muzikore çdo vit evoluojnë.

Në fund të viteve 1980, “loja e ligë” ishte kulmi i sensualitetit, dhe që nga vitet nëntëdhjetë kemi shikuar shumë klipe seksi.

Magazine Esquire ka renditur 10 videot muzikore më seksi të të gjitha kohërave, shkruan Index.hr.

1. Chris Isaak: “Wicked Game” (1989)

2. George Michael: “Freedom!” (1990)

3. Madonna: “Justify My Love” (1993)

4. Fiona Apple: “Criminal” (1996)

5. Britney Spears: “Baby One More Time” (1998)

6. Lit: “Miserable” (1999)

7. Christina Aguilera: “Dirrty” (2002)

8. Enrique Iglesias: “Hero” (2001)

9. The White Stripes: “I Just Do not Know What To Do With Myself” (2003)

10. Eric Prydz: “Call on Me” (2004)

/Telegrafi/