Zachary David Alexander Efron është tani 33 vjeçar dhe ka lindur më 18 tetor të vitit 1987.

Ai është një aktor dhe këngëtar i famshëm amerikan.

Ndonëse ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve në fëmijëri, më poshtë ua sjellim dhjetë fakte interesante lidhur me yllin e “High School Musical”.

Zac Efron (Foto: Bustle)

1. Zac Efron ka disa fobi, duke përfshirë ‘zombie’, peshkaqenë dhe vajzën nga filmi horror “The Ring”.

2. Zac deklaroi se ai absolutisht e do ‘Western Bacon Cheeseburger’ nga Carl’s Jr.

3. Ai shprehu se puna e tij ideale do të ishte të provonte video lojëra të ndryshme ose të luante poker profesional.

4. Koncerti i parë që ai shkoi të shihte ishte i grupit të njohur rock, “The Wallflowers”.

Zac Efron në “High School Musical”

5. Ai deklaroi se ishte një ‘krimb librash’ në shkollë, gjithmonë duke u përpjekur të merrte notat më të mira.

6. Efron ka filluar karrierën në aktrim që nga mosha 11 vjeçare.

7. E preferuara e tij në fëmijëri ishte Tyra Banks.

Zac Efron (Foto: Hollywood)

8. Aktori amerikan mori një fotografi të Tyra Banks dhe e vendosi atë në tavanin e dhomës së tij të gjumit.

9. Ai nuk është aq i gjatë sa duket.

10. Zac dhe Vanessa ishin një nga çiftet më të admiruara të kohës. /Telegrafi/

Vanessa Hudgens dhe Zac Efron (Foto: Elle)