Watfordi e ka mposhtur Manchester Unitedin në kuadër të javës së 18-të në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Golat për vendasit i shënuar Ismaila Sarr (50’) dhe Troy Deenye (54’) nga penalltia.

Watfordi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.07, me Djajtë e Kuq që u vlerësuan me 6.49.

Watford vs Manchester United (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Gerard Deulofeu, që mori notën 8.1.

Dy gabime nga United dhe Watford merr tri pikë të mëdha në Ligën Premier Dy gabime nga United dhe Watford merr tri pikë të mëdha në Ligën Premier

Në anën tjetër, dështimi foli të jetë David de Gea, shkaku i dy gabimeve të bëra në takim dhe u vlerësua me 5.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Watfordit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/