LAJMI I FUNDIT:

Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Dueli i padiskutueshëm i peshave të rënda mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk i caktuar për datën 29 prill ka dështuar, sipas menaxherit të ukrainasit.

Reklama

“Pavarësisht se sa shumë u kompromentua Usyk, ai ishte i shtyrë për më shumë”, ka thënë Egis Klimas, raportuar fillimisht nga Steve Kim.

Ka pasur një luftë fjalësh prej kohësh mes dy kampeve, dhe ndërsa është diskutuar data e 29 prillit për një takim madhështor në stadiumin Wembley të Londrës, asgjë nuk ishte konfirmuar.

Caktohet afat kohor për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk
Lexo po ashtu Caktohet afat kohor për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Frank Warren, promovuesi i Furyt shpreson se një marrëveshje mund të ringjallet në 24 orët e ardhshme, por gjasat janë që kjo mosmarrëveshje e vonë mund të jetë fatale.

Javën e kaluar,  Gypsy King këmbënguli se meçi përfundimisht do të zhvillohej dhe se ai kishte hyrë në një pauzë të rrjeteve sociale, pasi do të fillonte stërvitjet për luftën.

Por, menaxheri i ukrainasit dhe këshilltari për një kohë të gjatë i Usyk, Klimas lëshoi ​​një deklaratë të prerë për skuadrën e Furyt, dhe se Usyk do të përqendrohet në mbrojtjen e detyrueshme të titullit të tij WBA kundër Daniel Dubois. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Ligat tjera
Kalo në kategori