Trajneri Didier Deschamps ka zbuluar 23-lojtarët që do të jenë në Rusi këtë verë në Kampionatin Botëror.

Aty gjenden emra të mëdhenj në listë si Paul Pogba, Antoine Griezmann dhe Kylian Mbappe.

Mungon Laurent Koscielny që u lëndua, por ka edhe emra të tjerë që nuk janë tubuar.

Sportsmail e ka bërë një formacion me lojtarë që kanë mbetur jashtë.

Çfarë mund të thuhet. Çdo kombëtare do të donte t’i kishte në ekip, por Franca e ka luksin që t’i mbajë në shtëpi.

Vlera e tyre është mbi 300 milionë euro, para që janë paguar për transferimet e tyre. /Telegrafi/

Portier: Benoit Costil  

Mbrojtës i djathtë: Mathieu Debuchy  

Qendërmbrojtës: Aymeric Laporte  

Qendërmbrojtës: Mamadou Sakho  

Mbrojtës i majtë: Lucas Digne  

Mesfushor: Adrien Rabiot  

Mesfushor: Kingsley Coman  

Sulmues anësor: Alexandre Lacazette  

Mesfushor sulmues: Dimitri Payet  

Sulmues anësor: Anthony Martial  

Sulmues: Karim Benzema  

Rezervat: Stephane Ruffier, Layvin Kurzaëa, Kurt Zouma, Geoffrey Kondogbia, Paul-Georges Ntep, Wissam Ben Yedder, Bafetimbi Gomis

Formacioni