Kastriot Dermaku ka qenë kryelajm i medieve për një ofertë të mundshme nga Besiktasi, ndërsa në mbrëmje ai shënoi një gol me peshë që i dha tre pikët Cosenzas.

Falë golit të parë në Serie B këtë sezon, të Kastriot Dermakut, Cozensa mposhti 1-0 Spezian.

Cozensa me këtë fitore e ka siguruar pothuajse mbijetesën, por ka gjasa për play-off.

Dermaku i cili është një titullar i padiskutueshëm dhe kapiten në këtë ndeshje te Cosenza realizoi në minutën e 55-të.

Për mbrojtësin e kombëtares interesohen disa klube të Serie A, por së fundmi ka shfaqur interes edhe Besiktasi.

Ai më shumë gjasë do ta vazhdojë karrierën në një klub më të madh se sa aktuali. /Telegrafi/