Liga e Parë do ta hap siparin e javës së 17-të me plotë shtatë ndeshje tejet interesante.

Vëmendja kryesore pritet të jetë në Grupin A, aty ku pritet të zhvillohen plotë katër ndeshje.

Takimi kryesor i Grupi A do të jetë në mes A&N dhe Lirisë, ndryshe si derbi lokal ku të dy skuadrat po kërkojnë inkuadrimin në Superligë.

Ndërsa, në këtë Grup do të luhen edhe ndeshjet Trepça – Vushtrria, Dukagjini – Istogu dhe Malisheva – Drenasi.

Ndërkohë, takimet interesante pritet të zhvillohen edhe në Grupin B, ku padyshim vëmendja do jetë në mes Vitisë dhe Dardanës.

Kurse, ndeshjet tjera do të jenë KEK-u – Ramiz Sadiku dhe 2 Korriku – Vllaznia e Pozheranit.

Liga e Parë – XVII

Grupi A 

E shtunë – 13:00

A&N – Liria

(Gjyqtarë: B. Kasumi, E. Zeqiri, F. Sekiraqa)

Trepça – Vushtrria

(Gjyqtarë: E. Dakaj, L. Selmani, E. Bejtullahu)

Dukagjini – Istogu

(Gjyqtarë: Sh. Murtezi, A. Sadiku, V. Hyseni)

Malisheva – Drenasi

(Gjyqtarë: V. Bajgora, A. Latifi, B. Rama)

Grupi B

E shtunë – 13:00

KEK-u – R. Sadiku

(Gjyqtarë: V. Ibërdemaj, Z. Rrahimi, F. Jakupi)

2 Korriku – Vllaznia P

(Gjyqtarë: I. Mehmeti, A. Bacaj, B. Hyseni)

Vitia – Dardana

(Gjyqtarë: L. Jashari, D. Rexhepi, A. Zhegrova). /Telegrafi/