LAJMI I FUNDIT:

Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit

Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit
(Foto: basketbolli.com)

Xhiroja e 16-të në Ligën e Parë të meshkujve do të sjellë disa ndeshje interesante, ku sfida kryesore do të zhvillohet ndërmjet Vushtrrisë dhe Vëllaznimit.

Reklama

Vushtrriasit ndodhen në vendin e dytë, me dhjetë fitore e pesë humbje, kurse kuqezinjtë kanë 15 fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, duke marshuar me hapa të sigurt drejt elitës së basketbollit. Skuadra nga Gjakova edicionin e kaluar ishte pjesë e Superligës, ndërsa do të rikthehet pas një viti në Ligën e Parë.

Në takimet tjera, Prishtina e Re do të ndeshet me Happy Dukagjinin. Prishtinasit kanë nëntë fitore e gjashtë humbje, ndërsa klinasit gjashtë fitore e nëntë humbje.

AS Prishtina do të ballafaqohet me New Basket. Prishtinasit kanë pesë fitore e dhjetë humbje, ndërkohë që prizrenasit kanë nëntë fitore e gjashtë humbje.

Borea do të përballet me Marigona Hill Prishtinën. Pejanët kanë shtatë fitore e tetë humbje, kurse prishtinasit katër fitore e 11 humbje.

Në takimin e fundit do të ndeshen Feronikeli me Istogun. Skuadra nga Drenasi ka vetëm një fitore e 14 humbje, ndërsa istogasit kanë nëntë fitore e gjashtë humbje.


Liga e Parë – Java 16

E martë

20:30 Vushtrria – Vëllaznimi

E enjte

12:00 Prishtina e RE – Happy Dukagjini

E premte

16:30 AS Prishtina – NEW Basket

17:00 Borea – Marigona Hill Prishtina

19:00 Feronikeli – Istogu


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori